Raamatupidamine ettevõtetele

Ettevõtte omanikuna või juhina tuleb tõenäoliselt aeg, mil peate sisse ostma usaldusväärse väikeettevõtte raamatupidamisteenuse. Väärtust, mida hea raamatupidaja võib teie ettevõttele pakkuda, ei saa alahinnata. See on üks olulisemaid otsuseid, mida saate oma ettevõtte jaoks teha.

Kvalifitseeritud ja usaldusväärne raamatupidaja aitab teil toime tulla dünaamiliste ja pidevalt arenevate maksuseadustega ning orienteeruda olukordades, mis võivad aidata teil oma äritegevust kõige optimaalsemal, tõhusamal ja säästlikumal viisil laiendada. Õige raamatupidamisteenuse valimine võib aidata teil oma äri järgmisele tasemele viia; vale raamatupidamisteenuse valimine võib teie ettevõtte tervisele kahjulik olla.

Seetõttu on ülioluline, et teaksite, mida ettevõtte raamatupidaja juures otsida, ja teha uurimistööd, et valida professionaal, kes teie ettevõttele sobib. Siin on viis näpunäidet, mis aitavad teil valida oma väikeettevõtte jaoks parim raamatupidamine.

Saage aru oma vajadustest

Raamatupidaja või kutsetunnistuseta raamatupidaja saab aidata igapäevases raamatupidamises; Kui aga soovite, et keegi annaks strateegilist maksunõustamist, esitaks oma maksud või abistaks auditi läbiviimisel, võiksite olla kõige parem valida sertifitseeritud raamatupidaja (CPA). Arusaamine kohustustest ja tööst, milles vajate abi ning kui sageli, on oluline samm raamatupidamisteenuse leidmisel.

Otsige soovitusi ja arvustusi

Kas olete sõber teiste ettevõtjatega või kuulute oma kogukonna väikeettevõtete ühendusse või võrgustikku? Üks viis oma ettevõtte jaoks usaldusväärse raamatupidaja leidmiseks on küsida soovitusi oma kaaslastelt.

Samal ajal võite oma piirkonna raamatupidamisteenuste leidmiseks teha ka Google’i otsingu. Samuti saate otsida veebiarvustusi ning kasutada neid potentsiaalsete klientide võrdlemiseks ja hindamiseks. LinkedIn, Yelp või muud võrgukogukonnad, nagu Reddit ja Facebook, võivad samuti olla kasulikud soovitused ja arvustused, mis võivad teie otsust teha.

Hinnake nende kvalifikatsiooni ja kogemusi

Mainekal raamatupidajal peaks olema kvalifikatsioon ja kogemused, mis toetavad oma teadmisi ja oskusi. Võimalik, et teie huvides on otsida raamatupidajat, kellel on kogemusi teiste teiega samas valdkonnas tegutsevate ettevõtetega.

See võib olla kasulik, kuna nad on tõenäoliselt kursis teie äritüübi või valdkonnaga seotud vajaduste, väljakutsete ja maksuseadustega. Koolitus ja ametlik kvalifikatsioon määravad kindlaks raamatupidaja tüübi, keda saate palgata, ja teenused, mida nad saavad pakkuda. Siin on mõned raamatupidaja kvalifikatsioonid:

Sertifikaat töötajale

Sertifitseeritud raamatupidaja on raamatupidamisspetsialist, kes on sooritanud eksami ja säilitab litsentsi saamiseks vajaliku kvalifikatsiooni.

Kohtuge potentsiaalsete kandidaatidega ja esitage küsimusi

Kui olete oma esialgse uurimistöö läbi viinud ja koostanud nimekirja mõnest potentsiaalsest raamatupidamisteenuse pakkujast, on aeg korraldada nendega kohtumisi või intervjuusid. See on teie võimalus esitada küsimusi ja saada paremini aru, kuidas nad töötavad. Muidugi võite mõnele neist küsimustest vastuse leida väikese veebipõhise uurimistööga, kuid siiski on hea mõte veeta mõni minut tulevase raamatupidajaga, et saada parem ülevaade sellest, kas need võiksid teie ettevõtte jaoks sobida.

Siin on mõned küsimused, mida võiksite potentsiaalsetele raamatupidajatele esitada:

  • Milline raamatupidamise kvalifikatsioon ja koolitus teil on?
  • Milliseid raamatupidamisteenuseid pakute?
  • Millised on teie tasud ja kuidas te neid vastu võtate?
  • Millist tüüpi klientidega te töötate? Kas teil on kogemusi teiste klientidega minu valdkonnas?
  • Millist tehnoloogiat või tarkvara te kasutate?
  • Kuidas saate minu eesmärke toetada? Millist lisaväärtust saaksite minu ettevõttele pakkuda?

Mõelge, kuidas raamatupidamine aitab teie ettevõttel kasvada

Oluline on kaaluda oma valikuvõimalusi ja hoolikalt mõelda, kas teie kaalutletud raamatupidaja on professionaal, kelle finantsnõustamine aitab teil teha teie ettevõtte jaoks edukaid pikaajalisi otsuseid.

Mõned raamatupidajad keskenduvad lihtsalt antud ülesande täitmisele. Nad täidavad maksudeklaratsioone ja haldavad teie kontosid, samas kui teised tegelevad teie rahaasjadega ennetavamalt. Ettevõtte raamatupidajat valides peaksite alati küsima, millised on tema soovitused teie ettevõtte raha säästmiseks.

Parimad raamatupidajad saavad jagada mõtteid protsesside kohta, mida võiks teie ettevõtte edu saavutamiseks rakendada. Enne väikeettevõtte raamatupidaja valimist peaksite kaaluma, kuidas see ametialane suhe saab teie ettevõtte kasvule kaasa aidata, seda toetab ja suunab. Praegusel ajal on olemas ka lahendus, milleks on POS süsteem, mis aitab samuti raamatupidamisasju korras hoida.

Kokkuvõtteks

Oluline on vaadata raamatupidajat kui oma meeskonna lahutamatut liiget. Lõppude lõpuks võivad nad teie ettevõtte edus olulist rolli mängida.

Parimad raamatupidajad saavad jagada mõtteid protsesside kohta, mida võiks teie ettevõtte edu saavutamiseks rakendada. Teisest küljest võib kogenematu või muul viisil kvalifitseerimata raamatupidaja olla äärmiselt kahjulik.

Seetõttu olge valiv ja võtke otsuse tegemisel aega, et valida oma ettevõtte jaoks kõige paremini sobiv raamatupidaja. Lõppkokkuvõttes soovite valida raamatupidaja, kes on teie eelarve piires, usaldusväärne, mainekas, pühendunud teie eesmärkide saavutamisele ja pühendunud sellele, et aidata teil oma äri laiendada (kui see on teie äriplaani osa) ja raha säästa.