Auto24 laen

Enamik eestlasi ostab endale eelkõige kasutatud autosid, suurim kasutatud autode veebikaubamaja on Auto24. Kui meelepärane auto on välja valitud, tekib sageli küsimus selle finantseerimise kohta. Auto24 on selle peale mõelnud ning loonud lahenduseks omapoolsed autolaenu ja autoliisingu. Tegemist on mugavate lahendustega, sest tingimused on teiste laenuandjatega võrreldes väga konkurentsivõimelised.

Mis on Auto24 laenu eelised?

Auto24 autolaenu kui autoliisingu puhul ei ole tarvis teha esmast sissemaksu.

Autol peab olema seaduse kohaselt tavapärane liikluskindlustus, kuid antud laenu puhul kaskokindlustuse tegemise kohustust laenusaajal ei ole.

Laenusumma algab 300 eurost ja küündib 15 000 euroni. See tähendab, et auto24 laenust on abi ka siis, kui endal on olemas enamik sõiduki kogusummast, kuid on vaja pisut juurde laenata, et saada kokku terve auto hind. Samuti on võimalik osta laenusumma eest ka soodsam auto, mille puhul laenusumma ei pea minema tuhandetesse eurodesse.

Enamike liisinguandjate soov on, et liisitud auto kuuluks liisinguperioodi lõpuni neile. Seevastu Auto24 liising teeb võimalikuks liisinguvõtjal auto kohe oma nimele saada.

Laenuperiood ulatub 6 kuust kuni 6 aastani.

Taotluse saab esitada väikese vaevaga ning vastus antakse juba vähem kui minutiga.

Laenu tingimused

Nagu sai ka eelnevalt mainitud, jääb auto24 laenu summa vahemikku 300 kuni 15 000 eurot. Sõiduki müügihind aga ei ole piiratud. Samuti ei ole tarvis teha sissemakset.

Intressimäär on fikseeritud ning algab alates 7,9 protsendist aastas, täpsema pakkumise teeb krediidiandja igale taotlejale eraldi.

Lepingutasu on 2 protsenti, kuid minimaalselt 95 eurot.

Lepingul on ka haldustasu, mis sisaldub kuumakses ning on 2.90€ kuus.

Tingimused laenusaajale

  • Vähemalt 20 aastat vana Eesti kodanik või Eesti elamisloaga isik.
  • Igakuine sissetulek vähemalt 250€.
  • Puuduvad maksehäired.

Isiku tuvastamine

Uue Inbanki kliendi puhul tuleb isikusamasus tuvastada. Vähem kui 15 000€ laenates saab end ise tuvastada veebikaamera abil Inbanki iseteeninduses.

Uue lepingu sõlmimise puhul tuleb isikutuvastus teostada ka füüsiliselt ehk Omniva või Inbanki kontoris kohapeal. Isikut tõendavateks dokumentideks on sobilikud ID-kaart, pass ja elamisloakaart.

Laenu ennetähtaegne tagastamine

Auto24 laenu summa saab igal ajal osaliselt või täielikult ette tagastada. Selleks on vaja Inbanki klienditeenindusele esitada kirjalik sooviavaldus, milles märgitud tagastatav summa ja kuupäev. Seejärel edastatakse kliendile lõplik summa, mis veel tasuda on jäänud. Lepingu ennetähtaegse lõpetamise puhul kehtib tasu:

  • 0,5% tagastatavalt summalt – kui tagastamise hetkel on lepingu lõppemiseni jäänud vähem kui 1 aasta.
  • 1% tagastatavalt summalt – kui tagastamise hetkel on lepingu lõppemiseni jäänud rohkem kui 1 aasta.

Auto24 laenu taotlemine

Esimesena on tarvis esitada laenutaotlus. Enne seda on loomulikult võimalik laenukalkulaatori abil arvutada oma kuumakse. Laenutaotlusele tuleb vastus kohe, kuid see ei kohusta taotlejat koheselt lepingut sõlmima.

Seejärel tuleks tutvuda lepingutingimustega ning kui kõik sobib, siis saab sõlmida lepingu. Lepingut on võimalik allkirjastada ID-kaardi, Smart-ID või Mobiil-ID abil. Ei puudu ka võimalus minna kohale Inbanki kontorisse ning leping allkirjastada seal.

Möödapääsmatu on oma isiku tuvastamine. Kuigi on võimalus selle jaoks minna kohale Omniva või Inbanki kontorisse, siis seda saab teha ka kodust veebikaamera abil Veriffis.

Viimaks saab sõiduki ära osta. Laenusumma kantakse laenuvõtja kontole ühe tööpäeva jooksul pärast lepingu sõlmimist, misjärel tuleb raha kasutada varasemalt väljavalitud sõiduki ostmiseks.

Oluline info enne lepingu sõlmimist

Tähtis on kaaluda hoolikalt, kas Auto24 laen on Sinu vajadusi ja rahalist olukorda arvestades sobiv valik.

Mõtle hästi läbi, kas ja kui suurt kohustust saad endale lubada.

Enne lepingu sõlmimist tutvu põhjalikult lepingu ja selle tingimustega ning küsi julgelt, kui soovid rohkem teada.

Makseraskuste tekkimisel tuleb sellest koheselt krediidiandjat teavitada, sest nii saab ära hoida auto müüki, täiendavaid kulusid ja kohutvaidlusi.

Kontaktandmete muutumisel tuleb sellest viivitamatult teavitada laenuandjat.

Auto24 proovisõit